^na początek
foto1 foto2 foto3 foto4 foto5

Aktualności

Medicus 99 – w posiadaniu jednego z najnowocześniejszych mammografów cyfrowych.

   Od stycznia 2017 Medicus 99 w Jastrzębiu-Zdroju, wykonuje badania mammograficzne na nowym innowacyjnym w pełni cyfrowym aparacie Planmed Clarity.

   Zastosowana tu technologia umożliwia uzyskanie krystalicznie czystych wysokiej jakości obrazów.

   Aparat ten posiada unikalną funkcję do pozycjonowania piersi umożliwiającą prezentację większego obszaru badanej piersi, w tym bezpośrednio przy ścianie klatki piersiowej co daje również możliwość obrazowania piersi z implantami (np. po amputacji piersi).

   Unikalny system kontroli ekspozycji z detektorami półprzenikowymi załączanymi automatycznie pod badanymi piersiami, powoduje indywidualny dobór dawki, co w sumie przedkłada się na niższą emisję promieniowania jonizującego.

   Wdrażana tu technologia, to w pełni cyfrowy system RTG do mammografii wyposażony w najwyższej jakości płaski panel DR oraz wysokiej klasy odpowiadająca normom światowym – stacja lekarska.

   Podwójne (umieszczone z dwóch stron) dotykowe panele sterujące przyśpieszają pracę technika.

   Prosty interaktywny system informuje o statusie systemu oraz prowadzi przez cały proces wykonywania badania.

   Informacje graficzne eliminują ryzyko popełnienia błędu np. w oznaczeniu piersi oraz projekcji.

   Dzięki wyświetlaczom na aparacie pojawiają się obrazy referencyjne w celu szybkiego podglądu, ułatwienia pozycjonowania i zwiększenia szybkości pracy. To z kolei skraca czas badania poprawiając komfort pacjenta.

   Reasumując - doskonała jakość obrazu w połączeniu z przyjaznym dla użytkownika wyglądem i komfortem dla pacjentki oraz zainstalowany cyfrowy system do mammografii pozwolił stworzyć nowy standard obrazowania mammograficznego zapewniając diagnostykę na światowym poziomie.

planmed

Copyright © 2016. Medicus 99